Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wp_memory_usage in /home/u8088984/public_html/wp-content/plugins/wp-memory-usage/wp-memory-usage.php on line 39
Php Dersleri |Error_Reporting Kullanımı - İzle ve Öğren
Eğitm Sayısı :532
AnasayfaPhp DersleriPhp Dersleri |Error_Reporting Kullanımı

Php Dersleri |Error_Reporting Kullanımı

maxresdefault-orangepeel

Php ile çalışırken kodlarda yaptığımız hatalardan bize bir takım hata dönmektedir. Tabi yaptığımız hata çeşidine göre Fatal Error , Warning Error ,Parse Error tarzında dikkatini çekmiştir. İsterseniz bunların gözükmesini istemiyorsanız php.ini dosyasından gerekli düzenlemeyi yaparak engelleyebilirsiniz ya da php dosyanızın en üst kısmına error_reporting(0) yazarak da yapabilirsiniz. Bu konu üzerinde daha ileriki derslerimizde detaylıca bahsedeceğim şuan bu gibi hataları görmek istemiyorsanız  bu şekilde yapabilirsiniz.

warning error

Burada sayfamızda olmayan bir dosyayı include etmeye çalıştığımız için warning hatası aldık . Warning hatasını istemiyorsak en üste error_reporting(0) kullanarak hatanın çıkmamasını engelleyebilirsiniz.

fatal error

Burada warning hatasını göstermesi için aynı işlemi yaptık tek fark require kullandık . Kullanmamızın sebebi ise require komutu aslında include ile aynı görevi yapmaktadır.Tek fark deyim eğer hata verirse işlemi durdurur include ise warning vererek olayın devam etmesini sağlar.

parse error

Burada parse error almamızın sebebi syntax hatasından kaynaklanıyor karşılaştırma operatörünü yazarken hata yapılmıştır.

Paylaşmak Güzeldir :)
Php Dersleri |Echo v
Php Dersleri |Php At

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*