Eğitm Sayısı :532
AnasayfaPhp DersleriPhp Dersleri |While Döngüsü

Php Dersleri |While Döngüsü

maxresdefault-orangepeel

While döngüsü çalışma yapısı bakımından çok basittir. Şartımız True değerini aldığı müddetçe deyimimiz gerçekleşmeye devam eder . O yüzden deyimimiz içinde genelde bir sayaç kullanırız ya da işlememize göre o döngüden çıkacak başka işlemler kullanırız.
<br><br>
While(şart)
{Deyim}
<br><br>

1 ile 10 arasındaki sayıları yazdırmak

Burada önce sayacımızın kaçtan başlayacağını belirledik ve while döngümüz de şartımızı belirledik. Daha sonra echo ile gelen sayacın değerini ve www.ademyalcin.com u yazdırdık bir alt satıra geçildi. Son olarak sayacımızı bir arttırdık.

While ile çarpım tablosu

While çarpım tablosu yaptık burada daha dizilerde işlediğimiz range ile list fonksiyonunu kullandık. Burada yabancı olduğunuz each ile reset fonksiyonlarıdır . Hemen bu fonksiyonlara kısaca bahsedelim Each fonksiyonu dizi içindeki değerleri taramamızı yarar. reset ise bu taranan dizinin tekrar baştan taranması için kullanılan bir fonksiyondur.

Rastgele üretilen mod10 olan sayıları diziye ekleme

1 ile 1000 arasında üretilen sayıların içinde mod10 olan sayıları bulup bunları her bulduğunda ekrana yazdırmak ve aynı zamanda bunu bir diziye aktardık . En son olarak bu dizimizin son halini ekrana yazdık

Etiketler
Paylaşmak Güzeldir :)
Php Dersleri |Foreac
Php Dersleri |Do Whi

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*