Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wp_memory_usage in /home/u8088984/public_html/wp-content/plugins/wp-memory-usage/wp-memory-usage.php on line 39
Kod Adı : Kodlama Dersi - İzle ve Öğren
Eğitm Sayısı :532
AnasayfaTeknolojiKod Adı : Kodlama Dersi

Kod Adı : Kodlama Dersi

okullara_kodlama_dersi_geliyor

Kodlama Dersi Nedir ?

Kodlama dersi ile ilgili olarak herkesin aklında nedir bu kodlama dersinin sorusuna cevap aramakta bir çok açıdan buna cevap verebiliriz. Öğrencilerin bakış açılarını değiştirmek, onların üretmelerini sağlamak artık onların çocuk yaşta bile hayallerindeki şeyleri tasarlama imkanını vermek. Bunu açıkçası çoğaltabiliriz.

 

Kodlama dersi ile öğrencilerin sayısal alandaki başarılarının artacağı açık bir gerçek. Kodlama dersi sadece sayısal alanda mı işe yarayacak hayır müfredat bize ne gösterir bilemeyiz ama şu an özel okullar ağırlıklı bilgisayar derslerinde “Arduino, Scratch,Kodu,Codeorg,Google ClassRoom, Sketchup ve daha çok sayabileceğimiz uygulamalar ve programlar ile öğrencilerini çok yönlü olarak geliştirmektedir. Örneğin bir Scratch ile oynadıkları oyunları onlara üretme imkanı verip biz yapsaydık böyle yapardık demelerine imkan verebilirsiniz ya da Arduino ile gerçek somut şeyler üretmelerine imkana verebilirsiniz.

Dersi Kimler Verecek?

BÖTE(Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni) mezunu öğretmenlerinin verebileceği aşikardır. Çünkü öğretim yılı boyunca hem pedogojik hemde bilgisayar kullanımı anlamında çoğu eğitim veriliyor.

Dünyada Bu Derste Neler Yapılıyor

Araştırdığımızda şu an çoğu ülkelerde büyük yazılım firmaları Intel, Microsoft, Google, Bing gibi daha bir çok sayacağımız yazılım firmalarının uygulamaları kullanılmaktadır. Bu firmaların geliştirmiş oldukları uygulamalarla öğrenciler projeler geliştirip ve bu projelerle yarışmalara katılmaktadır.

Size bir örnek : http://venezuelanalysis.com/news/10263

Bunun gibi bir çok örnek bulabilirsiniz

 

Paylaşmak Güzeldir :)
Mysql Dersleri | Mys
Mysql Dersleri | Mys

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*