Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wp_memory_usage in /home/u8088984/public_html/wp-content/plugins/wp-memory-usage/wp-memory-usage.php on line 39
Kadınlar Mı Erkekler Mi ? - İzle ve Öğren
Eğitm Sayısı :532
AnasayfaTeknolojiKadınlar Mı Erkekler Mi ?

Kadınlar Mı Erkekler Mi ?

programmer

Kadınlar Mı? Yoksa Erkekler Mi? Daha başarılı kod yazma da

Herkes çok iyi bilirki yazılım sektöründe erkeklerin daha çok bulunduğunu hepimiz biliyoruz ama artık şunuda fark ediyor olmanız lazım yazılım sektöründe kadınların sayısının arttığınıda görebilirsiniz. Erkekler çok diyoruz ama ne kadar başarılılar onuda görmek lazım J Erkekler mi daha başarılı kod yazıyor yoksa kadınlar mı ? diye sormuşlar ve bunun bir araştırmasını yapmaya karar vermişler.

ABD’de bir üniversitenin yaptığı bir araştırmada kadınların daha başarılı kod yazdıklarını ortaya koymuş. Bu araştırmayı her yazılımcının bildiği GitHup üzerinden yapılmış. Burada yaklaşık 1.5 Milyon civarında yazılımcının   geliştirdiği uygulamaların açık kaynak kodları incelerek yayınlanmış kodların kod değişikliği mercek altına alınarak araştırma yapılmış.

Araştırma sonuçlarına göre kadınların yazdıkları kodlar daha az şikayet ile geri dönüş yapılmış.GitHub’da, Kadın yazılımcıların hatalarının ve kodu geri çekme taleplerinin erkeler üzernde yaklaşık %4 gibi bir oran bulunmaktadır. Kadın yazılımcılar kodu geri çekme talepleri %78.6 iken erkeklerin ise %74.4 gibi oranda kalmış.

Araştırma henüz tam olarak tamamlanmıştır.Bunların ilk bulgu olduğunu ve GitHup’a üye olunurken Google + üzerinden kadın mı erkek mi olduklarını anlamaya çalıştıklarından ve bu yüzden araştırma şüphe düşürdüğünüde bildirmektedirler.

 

Etiketler
Paylaşmak Güzeldir :)
OneNote Dersleri | 1

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*