Eğitm Sayısı :532
AnasayfaWeb 2.0 UygulamalarıEğitimde Web 2.0 Uygulamaları | 23 Duolingo

Eğitimde Web 2.0 Uygulamaları | 23 Duolingo

gamication_egitimde_web_2_0_uygulamalari_duolingo

Duolingo

Duolingo ücretli crowdsourced metin çeviri platformu ile ücretsiz dil öğrenme web sitesi birleştiren büyük bir çevrimiçi işbirliği yapmakta. öğrencilerin çevrimiçi belirli bir dil öğrenmeleri, böylece web siteleri ve belgeleri çevirmek için yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Gelişmiş kullanıcılar daha karmaşık cümleler ile başlayanlar, temel kullanıcılar, basit cümleler ile başlar

Her durumda Duolingo öğrenme ve çeviri araçları ile öğrenci düzgün anlamak ve karşılaştıkları kelime ezberlemeye yardımcı olur. Her öğrenci aynı zamanda anlama ve öğrenme için değerli geribildirim sağlayarak, diğer öğrencilerin çevirilerin kalitesi üzerinde oy verebilirsiniz. Her cümle için en fazla puan alan çeviriler, herkes tarafından görüntülenmektedir.

Öğrencilerin dil öğrenmek gibi dersler tamamlandıkça beceri puanları kazanıyorlar.Çevirilerin sayısı tamamlandığında bir beceri ile ilişkili dersler art arda tamamlanmıştır.

sorular belirli bir zaman sınırı içinde doğru cevap verildiğinde ekstra beceri puanı alarak devam etmektedir. Bu şekilde ödül sistemine dayalı ve öğrencinin ilerlemesine katkı sağlamaktadır.

Paylaşmak Güzeldir :)
Codeorg Dersleri |
C# Restaurant Otomas

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*