Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wp_memory_usage in /home/u8088984/public_html/wp-content/plugins/wp-memory-usage/wp-memory-usage.php on line 39
Yapay Zeka 24 Saat içinde Hitler Sever Oldu - İzle ve Öğren
Eğitm Sayısı :532
AnasayfaTeknolojiYapay Zeka 24 Saat içinde Hitler Sever Oldu

Yapay Zeka 24 Saat içinde Hitler Sever Oldu

Microsoft_Tay_daddy

Microsoft’un yapay zekası twitter ile kullancılara açıldı. İngilizce olarak konuşabildiğiniz ve sohbet edebildiğiniz bu yapay zekanın adı TAY.AI isimli sohbet botudur.
Resmi twitter hesabından profilene 24 saat kesintisiz ulaşabiliyorsunuz

Sizlere otomatik olarak geliştirilen yapay zekasına göre cevap verebilen Tay.AI, genç bir kız gibi kendisine atılan tweetlere cevap verecekti. Ancak attığı twittler daha çok ırkçı, seksist ve küfürbaz birine dönüştürüldü. Çünkü yapay zeka ile kendisine verdiğiniz cevaplardan öğrenmesinden dolayı böyle bir sonuç çıktığı aşikar.

İlk tweeti masumane olan “Hello World” ile yani “Merhaba Dünya ” olarak atıp faaliyete geçen profil, daha sonra “Kadınlar değersizdir”, “Soykırımı destekliyorum”, gibi cevapları ile ırkçı, Nazi sempatizanı, seksist ve küfürbaz cevapları ile tepki çekince resmi sitesi olan tay.ai üzerinden “Vay. Yoğun gün. Yorgunluğumu atmak için bir süre çevrim dışı olacağım. Yakında yazışırız.” notu ile düzenlemeler yapılması adına kapatıldı.

 

Devamı…

Paylaşmak Güzeldir :)
Scratch Dersleri | D
Ajax Dersleri | 1- T

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*