Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wp_memory_usage in /home/u8088984/public_html/wp-content/plugins/wp-memory-usage/wp-memory-usage.php on line 39
İnternet Haftası - İzle ve Öğren
Eğitm Sayısı :532
AnasayfaTeknolojiİnternet Haftası

İnternet Haftası

internet-haftasi-1900x700_c

Geliştiği ilk yıllarda, bilgisayarlar arası köprü vazifesi gördüğünden adınıa bu sebepten kaynaklı olsa gerek “internet” denilmiştir.

İnternet çalışmaları 1969 yılında ilk defa ABD Savunma Bakanlığı ile  başlamış, 1983 ve 1986’da hızlı ivmeler kazansa da 1989 yılına kadar halka açık değildi. 1989 da halka açılması ile birlikte 1990 yılında ilk defa ticari anlamda kullanılmaya başladı.

20 Yıl önce 12 Nisan tarihinde Türkiye ilk defa internet kavramı ile tanıştı. İlk defa ODTÜ  laboratuvarların da yeni kurulan internet sitelerine bağlanmaya çalışıldı. Daha sonra Üniversiteler arasında yaygınlaştı. İlk kullanıldığında 64kbit/saniye hızda olması bile bugün işyerimizde ve evimizde kullandığımız internet hızlarını düşününce çok yavaştı. Ama artık 4.5″G”miz var :) hızlıyız .

İnternet dünyada 3.4 milyar insan için yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir; ve yaşamımızı sürekli olarak değiştirmektedir. Bizler, interneti, insanlığın yeni toplum biçimi olduğunu düşündüğümüz, Bilgi Toplumunu oluşturan araç ve kavramların temsilcisi olarak görüyoruz.

Türkiye İnterneti 12 Nisan’da 23. yılını doldurmuş olacak. Türkiye İnternet Kamuoyunu, 11-24 Nisan’da gerçekleşecek 19. İnternet Haftasını bir şenlik havasında tüm ülkede internetin 23 yaşını kutlamaya ne dersiniz?

Bunlarında altını çizelim 

Kültürel Mirası İnternete Taşı!

Kendi Okulunu İnternetle Bütünleştir !

Programlamayı öğrenelim, öğretelim!

Özgür Yazılımla Tanış/Tanıt!

Bir Hacketon Yapalım!

Bilişim ve Hukuk Buluşması!

Bir halk kütüphanesini İnternete bağla!

Belediyeler kamuya açık İnternet hizmeti sunsun!

Üniversitelerden, tüm raporları, tüm tezleri, makaleleri, Açık Erişim kapsamında kurumsal arşivde yayınlamasını, yapabildiği ölçüde tüm konferansları video, ses ve metin olarak yayınlanmasını önermek isteriz

Bir e-devlet hizmetini başlat! Dünyadaki Açık Veri Kampanyasına katıl;

Bir Mobil Uygulama başlat!

İnternet Yaşamdır !

Etiketler
Paylaşmak Güzeldir :)
Ajax Dersleri | 12 P

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*