Eğitm Sayısı :532
AnasayfaTeknolojiLiseli Öğrencilerden ’sınırsız-kayıpsız sıkıştırma’ programı

Liseli Öğrencilerden ’sınırsız-kayıpsız sıkıştırma’ programı

ogrencilerde-kayipsiz-sikistirma

Genç liseli öğrencilerden çoğu sıkıştırma programlarından daha iyi olarak verileri kayıpsız bir şekilde sıkıştırarak bir çok programın önüne geçtiler.
Günümüzde veri kullanımının önemini inkar edemeyiz. Tabi büyük firmalar olsun verilerin depolanması demek maliyet demek tabi bunları depolarken bu maliyetleri azaltmak içinde bir takım uygulamalarla verileri sıkıştırarak maliyeti azaltma yönünde işlemler yapmaktadır. Tabi bu sıkıştırma işlemini ne kadar başarıyla kayıpsız yapabiliyoruz.

Tokat’ta fen lisesinde okuyan ve Özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü yerde BİLSEM’de eğitim alan öğrencilerin geliştirmiş oldukları uygulama ile bir çok veri sıkıştırma uygulamalarından daha iyi ve kayıpsız sıkıştıran ’Nested Adaptive Prediction’ (NAP) ismini verdikleri içiçe geçmiş adaptiv tahmin algoritması yazılımı oluşturdular.

TÜBİTAK yarışmasında birinci seçildi

Serhat Danışan ve Necim Erdem Öksüz ürettikleri yazılım ile TÜBİTAK tarafından düzenlenen 47’inci Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na katıldı. 2’nci bölgede yapılan bölge sergilerinde yapılan değerlendirme sonuçları sonrası 221 projeden biri olan proje Ankara’da düzenlenen final yarışmasına katıldı. Burada düzenlenen yarışmada bilgisayar alanında Serhat Danışan ve Necim Erdem Öksüz’in yazılımı Türkiye birincisi seçildi. Proje, Türkiye’yi Avrupa ülkeleri arasında yapılacak yarışmada temsil edecek.

Haberin Devamı

Angular Tutorial | 3
WhatsApp Windows ve

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*