Apple’dan yeni işletim sistemi macOS Sierra  kendini gösterdi. Pek çok yeni özelliği ile sizleri bekliyor. Tanıtım gününde bu özelliklere değinildi, Otomatik kilitleme(Auto Unlock) özelliğiyle.Yeni tanıtan Apple artık Bilgisayarınızı açtığınızda şifre girme zorunda bırakmıyor sizi. Apple bu özelliği Apple Watch sayesinde sizi anlayarak Macbook’unuzu açar açmaz, sizi tanıyarak kilidi açıyor.

macOS Sierra gelecek ve salonda büyük alkış alan bir diğer özellik ise tüm kullanıcıların sıkça kullandığı kopyala/yapıştır özelliği ile ilgiliydi. Universal Clipboard adlı özellik sayesinde, kopyala yapıştır özelliğiyle cihazlar arasında geçiş çok daha kolay. Mesela iPhone’da kopyaladığınız bir metni, yapıştırılmış olarak aynen Macbook ekranınızda görmeniz mümkün olacak.

iCloud Drive’da 10 milyardan fazla dokuman olduğunu belirtilen etkinlikte. iCloud Drive ile farklı cihazlardan da erişebildiğiniz bu özellik sayesinde, cihazlar arası bazı geçişler oldukça kolaylaştırıldı. Bulut teknolojisi geliştirilmiş ve artık masaüstündeki belgelerinize, bulut bilişim sayesinde farklı cihazlar üzerinden de kolayca erişebilmeniz mümkün olacak. Hatta iPhone üzerinden bile, Macbook masaüstünüzdeki belgelere erişebilmeniz oldukça faydalı bir özellik olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte başka bir yazıyla daha detaylı değineceğimiz Apple Pay’in webe gelmesi de yine macOS  Sierra ile birlikte açıklandı.