Eğitm Sayısı :532
AnasayfaTeknolojiPokemon GO ile hangi verilerimiz tehlikede ?

Pokemon GO ile hangi verilerimiz tehlikede ?

maxresdefault

Geçtiğimiz günlerde piyasaya tam olarak sürülmese de herkesin apk dosyasını indirerek yüklediği ve giderek kullanıcı sayısı artan Pokemon GO ile ilgili olarak bizim google ile giriş yaptığımızda hangi verilere ulaştıklarını biliyor musunuz ?

Pokemon GO ‘ya giriş yapıtğımız google hesabınızla aslında  hesabınızdaki neredeyse tüm bilgilere erişip bunları değiştirebilme yetkisi vermiş oluyorsunuz. Bu sayede oyunun yapımcısı Niantic, sizin e-postalarınıza, Google Drive dökümanlarınıza erişebiliyor, Google arama geçmişinizi görebiliyor, Google Photos’taki resimlerinize, kontaklarınıza ve fazlasına erişebiliyor. Haliyle Niantic sunucularına erişebilen herkese de bu bilgiler açılmış oluyor.

 

Gizlilik politikasındaki bu bilgilerse, Niantic Labs’e göre tam olarak gerçeği yansıtmıyor. Zira konunun yankı uyandırması üzerine bir açıklama yayınlayan Niantic, oyuncuların hassas kişisel verilerine bugüne kadar erişilmediğini söylüyor. Temel Google profil bilgilerini (Kullanıcı kimliği ve e-posta adresi) kullandığını söyleyen Niantic, Google hesaplarındaki başka bilgilere erişilmediğinin Google tarafından da doğrulandığını belirtiyor. Sorunun çözümü için çalıştığını söyleyen şirketin bu hassas verilere erişimi de kısa sürede Google tarafından kesilecek.

Paylaşmak Güzeldir :)
Efsane Çizgi Film A
Pokemon GO Intel Anr

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*