Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wp_memory_usage in /home/u8088984/public_html/wp-content/plugins/wp-memory-usage/wp-memory-usage.php on line 39
Javascript Dersleri - DOM ve Window | Ders - 1 - İzle ve Öğren
Eğitm Sayısı :532
AnasayfaJavascriptJavascript Dersleri – DOM ve Window | Ders – 1

Javascript Dersleri – DOM ve Window | Ders – 1

javascript-dom-window-nedir

Eğer javascript’e yeni başlıyorsanız DOM kelimesini çok duyacaksınız o yüzden DOM ile kısaca bir tanım yapalım önce açılımından bahsedelim. “Document Object Model” yani html kodlarınızdaki her element birer nesne olarak sayılmakta html yüklenirken o yüzden size documenttan bir obje döner ve siz bu obje ile ulaşmak istediğiniz elemente ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi için buraya da bakabilirsiniz

Bu bölüm, DOM penceresi nesnesi aracılığıyla kullanılabilen tüm yöntemleri, özellikleri ve etkinlikleri için kısa bir referans sağlamaktadır. Genellikle pencereyle ilişkili olmayan ancak üzerinde bulunabilen ek genel işlevler, ad alanları, nesneler, arabirimler ve yapıcılar JavaScript Referans ve DOM Referansı’nda listelenmiştir.

Örneğin console gelip orada sadece “window” yazarak ne demek istediğimi anlayacaksınız window yazdığınızda size bir obje döndürecektir burada erişebileceğiniz fonksiyon ve nesneleri görebileceksiniz
en basidinden window.location ya da location yazarakta location’a ulaşabilirsinzi. window yazdığınızda aşağıya inerek orada locationı göreceksiniz.

html-dom-example
Paylaşmak Güzeldir :)
Angular 2 Dersleri |
Javascript Dersleri

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*