Eğitm Sayısı :532
AnasayfaTeknoloji2017’nin İlk 9 E-Öğrenme Trendleri

2017’nin İlk 9 E-Öğrenme Trendleri

2017_nin_ogrenme_trendleri_h19434_94620

E-Öğrenmenin geleceği nedir?

Bence, dünyanın önde gelen e-Öğrenim uzmanlarından 49’unun 2017 için öngördükleri en iyi 3 eğilimi sorularak yapılan bir bir araştırma

Mobil

Mobil, uzmanlar tarafından seçilen en çok oy aldı (17 oy). Bu, mobil öğrenme, mobil yayın ve duyarlı tasarım içeriyordu

Mikro öğrenme

Mikro öğrenme ikinci en yüksek tren oldu (15.5 Oy). Uzmanlara verilen yanıtlar arasında mikro görüntü, mikro videolar ve içeriğin daha kısa tutulması yer aldı.

Video

Video 3. en iyi trend oldu (14.5). Yanıtlar arasında video, etkileşimli videolar, canlı yayın videosu, mikro videolar ve öğrenci tarafından üretilen videolar bulunur.

Sanal Gerçeklik

VR / AR uzmanlardan 12 oy aldı ve hem sanal gerçeklik (VR) hem de Artırılmış gerçeklik (AR)

Sosyal Öğrenme

Sosyal öğrenme, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler (UGC), topluluk ve içerik toplama dahil olmak üzere yanıtlarla birlikte 11 oy aldı.

E-Öğrenme Gerilemesi

11 uzman, kişisel hayatımızda kullandığımız şeylere (Youtube, vb.) Yeni araç ve teknolojilere parodi olarak geçiş yapmasını ve yeni modellere ve becerilere geçilmesini öngörüyor.

Oyunlaştırma

Uzmanlar tarafından oyunlaştırma,  7 oy aldı. Uzmanlar Oyun tasarımını, oyun oynamayı destekleyen platformları açıkladı.

Yapay Zeka

Yapay zeka uzmanlarının 7’si tarafından seçildi ve yanıtları yapay zeka, chatbot’lar ve uyarlanabilir öğrenme içeriyordu.

Etkileşimler

5 uzman, gerçek etkileşim  noktalarında senaryo çözümleri için oylarla etkileşimi vurguladı, katılımı yeniden tanımladı ve uygunluğuna odaklandılar.

 

Kaynaklar

http://elearningart.com/blog/elearning-trends/

Google Dijital Atöl

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*