Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wp_memory_usage in /home/u8088984/public_html/wp-content/plugins/wp-memory-usage/wp-memory-usage.php on line 39
Javascript Dersleri - textContent & innerHTML Kullanımı| Ders - 7 - İzle ve Öğren
Eğitm Sayısı :532
AnasayfaJavascriptJavascript Dersleri – textContent & innerHTML Kullanımı| Ders – 7

Javascript Dersleri – textContent & innerHTML Kullanımı| Ders – 7

javascript-dersleri-innerHtml-textContent

Açıklama
TextContent, öğe bir belge, bir belge türü veya bir gösterimse null döndürür. Tüm belgenin tüm metinlerini ve CDATA verilerini kapmak için document.documentElement.textContent kullanabilirsiniz.

Node bir CDATA bölümü, bir açıklama, bir işleme talimatı veya bir metin düğümüyse, textContent bu Node içindeki metni (nodeValue) döndürür.
Diğer Node türleri için textContent, yorumlar ve işleme yönergeleri node hariç tutularak, her alt node’un textContent öznitelik değerinin birleşimini döndürür. Node’un çocukları yoksa, bu boş bir dizedir.
Bu özelliği bir düğümde ayarlamak, tüm alt öğelerini kaldırır ve bunları verilen değeri olan tek bir metin düğümüyle değiştirir.

 

InnerHTML’den farklar

InnerHTML ismini gösterdiği gibi HTML’yi döndürür. Çoğu zaman, bir öğe içinde metin almak veya yazmak için, insanlar innerHTML’yi kullanır. Bunun yerine textContent kullanılmalıdır. Metin HTML olarak ayrıştırılmadığından, daha iyi bir performansa sahip olması muhtemeldir. Dahası, bu bir XSS saldırı vektörünü önler.

Angular 2 Dersleri |
Javascript Dersleri

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*