Eğitm Sayısı :532
AnasayfaJavascriptJavascript Dersleri – removeChild & AppendChild | Ders – 10

Javascript Dersleri – removeChild & AppendChild | Ders – 10

javascript-dersleri-appendchild-removechild

RemoveChild

 

Node.removeChild () yöntemi DOM’dan bir alt düğümü kaldırır. Çıkarılan düğümü döndürür.
Kaldırılan alt düğüm bellekte hala var, ancak artık DOM’ın bir parçası değil. Gösterilen ilk sözdizimi formuyla kaldırılan düğümü daha sonra kodunuzda oldChild nesne başvurusu aracılığıyla yeniden kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, ikinci sözdizimi formunda, tutulan hiçbir oldChild referans yok; bu nedenle, kodunuzun düğümdeki herhangi bir başka referansı başka yerde tutmadığı varsayıldığında, derhal kullanılamaz ve geri alınamaz hale gelir ve genellikle kısa bir süre sonra otomatik olarak hafızadan silinir .

appendChild

Node.appendChild () yöntemi, belirtilen bir üst düğümün alt öğelerinin sonuna bir düğüm ekler. Belirli bir alt öğe belgedeki varolan bir düğüme başvuruyorsa, appendChild () onu onu geçerli konumundan yeni konuma taşır (düğümü, diğer düğümlere eklemeden önce üst düğümünden kaldırma gereksinimi yoktur).

Bu, bir düğümün belgenin iki noktasında aynı anda olamayacağı anlamına gelir. Düğüm zaten bir üstse sahipse, düğüm önce kaldırılır, daha sonra yeni konuma eklenir. Node.cloneNode (), yeni üst öğeye eklenmeden önce düğümün bir kopyasını oluşturmak için kullanılabilir. CloneNode ile yapılan kopyaların otomatik olarak senkronize edilmeyeceğini unutmayın.

Paylaşmak Güzeldir :)
Javascript Dersleri
Angular 2 Dersleri |

ademyalcin27@gmail.com

Oy
Henüz yorum yapılmadı . İlk sen neden yorum yapmayasın ?

Yorum yap

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*